سلام

همونطور که میدونید با توجه به قوانینی که درمورد GDPR توی دنیا وضع شده گروه های کوچیک و بزرگ بازی و نرم افزار ملزم به اطلاع کاربر از دیتایی که ازشون دریافت میشه و یه سری الزام های دیگه هستن.

بنظرتون این ایده خوبیه که توی بازیهامون به کاربر در اینباره اطلاع بدیم؟مثلا اینکه چه دیتایی ازشون دریافت میشه و به چه صورت.

مثلا توی کوییز آو کینگز به یوزر توضیح داده شده که چه اطلاعاتی گرفته میشه،اما در مجموع بنظرم این رویه معمول نیست و تو خیلی بازی ها بدون اطلاع کاربر از داده ها و حتی رفتارش آمار آپلود و ذخیره میشه.

از طرفی چون این رویه اطلاع رسانی در بازی های کشور ما معمول نیست!! وقتی درموردش به کاربر پیغامی نمایش بدیم شاید بعضی کاربرا احساس کنن که وای چی شده و قراره کلی اطلاعات ازم بره!

قانون دقیقی براش نیست ؟ درسته

داشتن داده های آماری برای تیم ها و سازندگان بازی مفیده ؟ درسته

اما در هر حال به نظر شخصی من حریم خصوصی کاربرا حائز اهمیته و در هر حال ما نسبت به کاربران مسئولیت داریم،مثلا شاید به عنوان یه پلیر من نخوام هزینه دیتا برای ارسال لاگ خطایی که توی بازی رخ داده رو پرداخت کنم!یا رفتارم توی بازی ثبت شه یا همه چیزایی که دوستان با تجربه توی این حوزه باهاش آشنا هستن

در بنظرتون درمورد این موضوع در بازار بازی های داخلی چیه؟اگه بخوام به کاربر اطلاع بدم توی توضیحات مارکت بگم یا تو یه منوی تو بازی یا به روال دنیا همون ابتدای بازی؟یا اینکه اصلا نذارم بهتره؟

ممنون میشم ایده هاتون رو در این باره درمیون بذارید