برو به محتوای اصلی
محمد زهتابی
بازی ساز
۳ سال پیش پرسیده شده

از چه Tracker استفاده می کنید؟ به نظر شما در چه شرایطی نوشتن یک Tracker معقول است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جامعه بازی‌سازان ایران می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

امیرحسین ناطقی
مدیر عامل کوییز آف کینگز

ما از متریکس استفاده می کنیم و نسبتا راضی هستیم، اگر چه خیلی فیچرهایی نیاز هست که هنوز develop نشده ولی ظاهرا تیم agile ای دارن و خوب کار می کنن روی محصول،
چندتا از تیم های ایرانی tracker خودشون رو دارن و چیزی که من حس کردم خیلی تحلیل ها رو اونها تونستن راحت تر انجام بدن، ولی نکته این هست که برای develop اون چقدر effort باید گذاشته بشه و به صرفه هست یا نه ؟ مخصوصا وقتی که دیتاها از یه حدی بیشتر میشه اون خودش تبدیل به یک پروژه بزرگ میشه.

محمدرضا حسن زاده
عضوی از اردیبهشت استودیو

ما از یاندکس AppMetrica استفاده میکنیم. خیلی خوبه حداقل من باش راحتم و تا الان مشکلی نخوردم و هر چیزی که نیاز داشتم رو داره و ساپورت قوی هم دارن. کاملا رایگانم هست که برای بازی‌های کم درآمد خیلی خوبه.

به نظر من اصلا معقول نیست زمان رو برای نوشتن ترکر گذاشت مگر اینکه بخواید بعدا سرویس کنید و به دیگر دولپرها هم بدید استفاده کنن در غیر این صورت معقول نیست نوشتن ترکر. البته خوب یه مشکلی که هست بیشتر ترکرها تو ایران کار نمیکنن البته یاندکس مشکلی نداره و خب اگه اینا نتونن شما رو راضی کنن مجبورید که ترکر خودتون رو بنویسید. مثل ریموت کانفیگ که ما مجبور شدیم ریموت کانفیگ خودمون رو دولوپ کنیم.

 

علی افروغه
مدیر پروژه/فنی بازی باغ نگار

به نظر من وقتی میتونه معقول باشه که یک شرکت چندین پروژه داره و یا یک پروژه خیلی بزرگ که جواب دادن به سوالاتش دیگه با ابزارهای موجود ممکن نیست و به قولی ابزارهای موجود استفاده حداکثری شدن ولی دیگر به بن بست رسیدیم.