برو به محتوای اصلی
۳ سال پیش پرسیده شده

سلام دوستان برای پرسیدن این سوال باید چندتا پیش سوال مطرح کنم، و یکم طولانی میشه سوال.سپاسگزارم از صبر و دانش شما. بازی که با یونیتی ساخته شده، و خوب این بازی دارای یک نام پکیج واسه خودش. و تا جایی که من متوجه شدم، موقع ثبت بازی در گوگل پلی این نام پکیج بصورت اتومات شناسایی میشه. من با یک شبکه تبلیغاتی خارجی کار میکنم که برای اینکه تبلیغات را نمایش بده، باید نام پکیجی که در گوگل پلی ثبت شده بهش داده بشه تا بتونه تبلیغات را نمایش بده. پس تا اینجا شد یک بازی که در گوگل پلی ثبت شده و تبلیغات یک شبکه تبلیغاتی داره روش نمایش داده میشه. حالا سوال من اینه که، همین بازی را با همین نام پکیج و با یک سری تغییرات مربوط به زبان بازی میخوام در بازار منتشر کنم تا بتونم برای کاربرای داخل ایران هم از همون سرویس تبلیغاتی استفاده کنم. 1. آیا تبلیغات روی بازیهایی که توسط بازار دانلود بشن هم نمایش داده میشه؟!! 2. از طرف گوگل پلی مشکلی پیش نمیاد؟؟ چون نام پکیج همون نامی که در گوگل پلی استفاده شده، امکان بلاک شدن نسخه گوگل پلی هست؟؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جامعه بازی‌سازان ایران می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

امیر خاوری
طراح بازی در استودیو هزارتو

از نظر قانونی خیلی اطلاعات کافی ندارم ولی بعید می‌دونم گوگل حساسیتی داشته باشه روی اینکه بازی روی استورهای دیگه منتشر شده باشه. کافه بازارم احتمالن همچین حساسیتی نداره.
تبلیغات بعضی از شبکه‌های تبلیغاتی توی ایران درست کار نمی‌کنه. مثلن فیسبوک به خاطر فیلتر و خیلی از شبکه‌ها به خاطر تحریم و بعضیاش هم به خاطر جفتش. بعدشم چون مردم همش فیلترشکن روشن می‌کنن شبکه‌ها ممکنه اینا رو ربات تشخیص بدن و در نهایت نتیجه اینه که باعث میشه fill rate پایینی داشته باشن اما احتمالن چون ecpm خیلی بالاتری بهتون میدن (به خاطر قیمت ارز)، باز هم بهتر از شبکه‌های داخلی باید رفتار کنن. هرچند که من تستش نکردم ولی حدسم اینه.
نکته‌ی دیگه اینه که رو گوشی اکثر کاربرا گوگل پلی نصبه و تنظیم پیشفرض گوگل پلی هم آپدیت خودکار بازی هستش. اینه که حس می‌کنم اتوماتیک وقتی رو گوگل آپدیت میدید کلی از کاربراتون میان روی نسخه‌ی گوگل پلی. اینو باید در نظر بگیرید که ممکنه کاربرای ایران هم بازی خارجی رو بازی کنن.

علی افروغه
مدیر پروژه/فنی بازی باغ نگار

مشکلی نباید پیش بیاد معمولا. البته ما تجربه داشتیم که Unity Ads ما رو بن کرد ولی دلیلش این بود که کاربرای ایرانی خیلی از VPN استفاده می‌کردن و فکر میکرد این ترافیک داره از سمت یه سری ربات ایجاد میشه. ولی بقیه‌ی شبکه ها از جمله چارت بوست مشکلی نخوردیم. هرچند معمولا fill rate پایینی دارن از IP ایران.

علیرضا رحیمیان
طراح بازی، برنامه نویس

سلام
با توجه به تجربه ای که من دارم، این باعث ایجاد هیچگونه مشکلی نخواهد شد. تنها نکته‌ی مهم این هست که باید بررسی کنی و ببینی که این سیستم تبلیغاتی که استفاده کردی، این قابلیت رو داشته باشه که نه از طرف ایران و نه طرف اون کشور ارائه دهنده‌ی سیستم، فیلتر نشده باشه.

سوالات مشابه