برو به محتوای اصلی
آرش عطاآفرین
عضوی از تیم آرمیک
۳ سال پیش پرسیده شده

در فرآیند Release Planning بازی موبایلیمون (F2P) ، ما معمولا ویژگی هایی رو اولویت میدیم که بتونن KPI هامون رو بهبود بدن ولی در این برنامه ریزی، تغییرات و بهبودهایی در بازی که امکان اندازه گیری شون بطور مستقیم در بازی وجود نداره ، اولویت ندارند (بطور مثال بهبودهای انیمیشن ها که شاید مجموعه ای از این بهبودها بتونه در طولانی مدت Playtime کاربر رو بالا ببره) .میخواستم ببینم شما این موارد رو چطور اولویت بندی می کنید و چه اولویتی بهشون میدید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جامعه بازی‌سازان ایران می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی نادعلیزاده
مدیر استودیو تاد

ما معمولا تلاش میکنیم که کارهای گرافیکی پروژه در یک خط موازی پیشبرد خودش رو داشته باشه و روز به روز بهتر بشه اما در همون لاین اختصاصی هم کارهای گرافیکی و انیمیشنی رو با توجه به تمرکز فعلی پروژه که رشد کدوم KPI هست تعیین میکنیم. من فکر میکنم حتی گرافیک هم قابل ازمایش کردن هست اگر بخواهید داده دقیقی دریافت کنید (مثلا در فروت کرفت ما پنج کارت با استایل متفاوت طراحی کردیم و به گروهی از کاربران در ابتدای بازی این کارهای جایگزین را نمایش دادیم که نتیجه را بسنجیم به صورت A/B تست)

اما در مجموع بازی یک تجربه هماهنگ بین گرافیک، دیزاین بازی، موسیقی و اجرای روان فنی هست که همگی در رشد تاثیر دارند. اما به شخصه دیزاین بازی رو موثر‌ترین عامل در رشد KPI ها میدونم.

امیرحسین ناطقی
مدیر عامل کوییز آف کینگز

آرش جان سعی کردم توی این مطلب۱۲۳ در این مورد توضیحاتی بدم.

محمدرضا حسن زاده
عضوی از اردیبهشت استودیو

همونجور که خودت گفتی چون در ریتنشن طولانی مدت تاثیر داره ما هم الویت کمتری براش در نظر میگیریم.  اول مواردی که تو ریتنشن کوتاه مدت و میانگین زمان هر سشن تاثیر داره رو در اولیت کارها قرار میدیم و بعد از اینکه به بهترین حالت رسید مواردی که تو ریتنشن طولانی مدت تاثیر گذار هست رو سعی میکنیم فیکس کنیم.

سوالات مشابه