برو به محتوای اصلی
سوال
سامان ترابی
برنامه نویس بازی Fake Games Studio
۳ سال پیش پرسیده شده

با توجه به محدودیت‌های AppStore در رابطه با پوسته ایرانی بازی ها، دوستان از چه روشی برای تشخیص کشور بازیکن برای تغییر پوسته انگلیسی بازی استفاده میکنند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جامعه بازی‌سازان ایران می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی نادعلیزاده
مدیر استودیو تاد

روش تشخیص آی پی مشکلاتی دارد که دو مورد مهم آن موارد زیر هستند:

  • محدوده‌ی آی پی‌ها خرید و فروش میشوند و تا مدت‌ها در دیتابیس‌های آنلاین برخی آی پی‌های ایرانی به کشور رومانی متعلق بود.
  • برای تشخیص بر مبنای آی پی نیاز است که یک درخواست شبکه ای ارسال کنید که در صورت مشکوک شدن شرکت اپل، این درخواست رصد میشود و ما نمونه ای داشته ایم که بعد از مشکوک شدن حتی شرط آی پی درون برنامه را معکوس کرده، تصویری از پوسته زیرین برای ما ارسال کرده‌اند.

روش تنظیم کردن Flag از سمت سرور:

  • این روش به خودی خود کامل نیست و اگر واقعا دو نسخه برنامه قرار است استفاده شود یکی از روش‌های دیگر نیز برای جدا کردن کشور ایران میبایست استفاده شود.
  • در صورتی که پس از تایید نسخه Flag تنظیم شود، همواره اپل این امکان را خواهد داشت که نسخه قبلی شما را هم علاوه بر اپدیت جدید (که Flag ندارد) بررسی کند. برای ما یک بار این اتفاق هم افتاد و پس از مشکوک شدن نسخه قبلی را بررسی کردند که Flag برای آن فعال شده بود.

روشی که در حال حاضر استفاده میکنیم تشخیص TimeZone ایران است که در وهله اول به نظر نمیرسد اما بسیار دقیق است و خودکار تنظیم میشود و خوبی محدوده زمانی ایران این است که یکتاست. این روش را میتوانید با باقی روش‌ها نیز ترکیب کنید. بدی این روش سفر کاربران به خارج از کشور است که تایم زون به صورت خودکار عوض میشود و میبایست ان را مدیریت کنید.

امیرحسین ناطقی
مدیر عامل کوییز آف کینگز

ما طوری کلاینت رو طراحی میکنیم که با گرفتن یک flag از سمت سرور به طور کلی اپ فارسی بشه، و بعد از تایید از سمت اپل، اون flag رو به فارسی تغییر میدیم.