برو به محتوای اصلی
بحث
پریسا زارعی
برنامه نویس در استودیو فانوس

چرا همه ی جاهایی که نیرو میگیرن برنامه نویس مسلط با سابقه کار میخوان؟ خب کسایی که برنامه نویسی کردن ولی تو یه پروژه میتونن خیلی پیشرفت کنن و سابقه کاری ندارن چیکار کنن.

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جامعه بازی‌سازان ایران می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

امید سعادت
امید سعادت

میتونن بعنوان کاراموز استخدام بشن. معمولاً تعدادی آگهی  برای کارآموز گیم هست که توی 

gamejobs.ir یا کانال تلگرام https://t.me/GDJobFair میشه پیداشون کرد.

طبیعتاً شرکتهای گیم حق دارن که تمایلی به ریسک کردن نداشته باشن ولی چیزی که بهشون اطمینان میده، توانایی کار کردن افراده و این توانایی لزومأ از استخدام بودن در شرکتهای دیگه به وجود نمیاد و میشه روی پروژه‌های شخصی هم تا حدودی به مهارت حداقلی رسید.

علیرضا رحیمیان
علیرضا رحیمیان

هر شرکتی با توجه به نیازهای خودش آگهی متناسب موقعیت کاریش رو ارائه میده.

به جز مورد بالا، معمولاً کارآموزها در حوزه بازی سازی، تجربه کمتری نسبت کارآموزها در حوزه های دیگه ی نرم افزاری دارن. حتی خیلی از کارآموزها دانش کافی برای برنامه نویسی رو ندارن. مثلاً افراد زیادی هستن که برای مصاحبه میان شرکت ما ولی در مورد مفاهیم اولیه برنامه نویسی اطلاعات کافی ندارم و یا اصلا نمی‌دونن چه چیزهایی هست!

البته با توجه به تجربه ی خودم، خیلی از این آگهی ها جدی نیست و اگر اون کسی که رزومه میفرسته، بتونه داشتن مهارتهای مورد نیاز شرکت رو ثابت کنه، برای مصاحبه میره. در بدترین حالت برای مدت کوتاهی به شکل آزمایشی در اون شرکت مشغول میشه و در صورت رضایت طرفین، قرارداد بسته میشه.

منصور جوادی
منصور جوادی

به نظرم نباید برای رسیدن به موقعیت شغلی ایده آل عجله کنیم. اولویت ما می تواند یک تیم خوب باشد و بهتر است از مزایای مالی یا شغلی تیم متوسط صرف نظر کنیم. تیم‌های مناسب معمولا خود توانایی ارزیابی توانایی ما و ملاحظات پیشرفت شغلی را دارا هستند و فرصت مناسبی برای ماست تا با پایین آوردن مطالبات بعنوان کارآموز یا همکار با رتبه‌های پایین‌تر خود و تیم جدید را محک بزنیم.

بحث‌ها مشابه